3D/4D Ultrazvuk

by admin

V naší ordinaci je možné zachycení prostorového obrazu obličeje Vašeho miminka v děloze a to jako video v reálném čase. Z vyšetření potom dostanete záznam na USB disku. Nejedná se o screeningovou metodu, jedná se spíše o milou návštěvu, která nastávajícím rodičům těšícím se na miminko ukáže jeho podobu díky počítačové rekonstrukci. Během vyšetření můžete i vidět obraz toho, jak se miminko pohybuje, třeba si cucá prsty nebo hýbe končetinami. 

Vyšetření provádí velmi zkušená porodní asistentka Bc. Lucie Honetschlägerová a obvykle trvá mezi 15 – 30 minutami v závislosti na tom, jak se miminko nastavuje.

Vyšetření není hrazené ze zdravotního pojištění. Pacientky, které u nás mají zakoupený těhotenský balíček, ho mají v jeho ceně. Pro ostatní pacientky je cena vyšetření stanovena naším ceníkem.

Nejvhodnějším obdobím pro provádění tohoto vyšetření je 24. – 28.týden těhotenství, je rovněž nutné, aby miminko mělo kolem obličeje dostatek plodové vody a “spolupracovalo”. Vyšetření provádí porodní asistentka a trvá asi 15-30 minut. 3D/4D ultrazvuk je velmi obtížné provádět u vícečetného těhotenství, protože miminka okolo sebe mají mnohem méně prostoru, proto pro ně není doporučováno.

Záznam dostanete od porodní asistentky na našem USB disku. Z bezpečnostních důvodů není možné nahrání na vlastní disk.